Atrakcje Niedzicy i okolicy

NIEDZICA

niedzica zamek

Zamek Dunajec w Niedzicy
Jedną z najciekawszych atrakcji w Pieninach jest średniowieczny zamek, położony nad Zbiornikiem Czorsztyńskim, od wschodu przylega do pienińskiego parku Narodowego.
Jeśli tu nie byłeś, to naprawdę nie zastanawiaj się zbyt długo ruszaj do nas by poznać sekrety niedzickiego zamku mi. ukrytego skarbu.

niedzica zamek wyciąg

Wyciągi narciarskie
- Polana Sosny w Niedzicy odległość 3 km - Kotelnica w Białce Tatrzańskiej - odległość 20 km - Czorsztyn Ski Kluszkowce odległość 16 km I wiele innych

Pieniński Park Narodowy
W skład wchodzą: Masyw Trzech Koron, Pieniński, Przełom Dunajca. Z Pienin Spiskich włączone zostały w obszar parku tylko Zielone Skałki. Na naszym pięknym terenie występuje 1100 gatunków roślin naczyniowych, w tym 2 endemity: mniszek i pszonak pieniński . Występuje tutaj również zaskakująco dużo gatunków roślin górskich ok. 167, mimo że Pieniny mają niedużą wysokość.

Elektrownia wodna w Niedzicy
Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Wysokość tej zapory: 56 m, długość: 404 m. Dostępne do zwiedzania z przewodnikiem są pomieszczenia technologiczne elektrowni wraz z urządzeniami do produkcji prądu, a także podziemny tunel - galeria kontrolna zapory poprowadzona w skale, 50 m pod wodą i nasypem zapory.

Atrakcje jakie możemy zaproponować odległe od naszych domków do 800m:
  • "Moc żywiołów" Rysunek 3D
  • Rejs statkiem "Harnaś" lub "Biała Dama" po zalewie
  • Wodne połączenie między Niedzicą a Czorsztynem (gondolki)
  • Wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • Plaża strzeżona przez ratowników
  • Park Miniatur Śpiska Kraina
  • ścieżki rowerowe

PIENINY

SPŁYW DUNAJCEM

spływ Dunajcem
Przełom Dunajca w Pieninach to z pewnością jeden z najbardziej malowniczych widoków w całej Polsce. Dunajec to rzeka, która fascynuje, zachwyca oraz przyciąga jak magnes turystów z Polski, oraz zagranicy. Oplatając w niezwykły sposób najwyższe wierzchołki Pienin tworzy fenomenalne krajobrazy. Trasa spływu prowadzi z miejscowości Sromowce Niżne do Krościenka lub w krótszej wersji do Szczawnicy. Spływy organizowane są od początku kwietnia do końca października. Cała trasa spływu to 23 kilometry a jej pokonanie zajmuje około 3 godzin.

Trzy Korony

Trzy Korony
to najwyższy masyw górski w Pieninach, posiada pięć wierzchołków, z których najwyższy to: Okrąglica (982 m n.p.m.). Jest to najlepsze miejsce widokowe na Pieniny, Tatry i przełom Dunajca. Dojście szlakami turystycznymi z Czorsztyna, Sromowiec i Krościenka.

Ruiny Zamku w Czorsztynie

zamek w Czorsztynie
powstanie obronnego grodu datuje się na drugą połowę XIII wieku. Zamek wzniesiony został na szlaku handlowym . Do naszych czasów z górskiej fortecy pozostały jedynie malownicze postrzępione ruiny wzniesione z miejscowego kamienia przeglądające się w wodach utworzonego jeziora.

WĄWÓZ HOMOLE

Wąwóz Homole
Głęboki kanion liczący około 800 metrów, posiadający bardzo strome zbocza, sięgające nawet do 120 metrów wysokości. Wąwóz znajduje się na terenie Małych Pienin, w miejscowości Jaworki. Jego nazwa pochodzi od rosyjskiego słowa "gomoła", które oznacza "bezrogi" – odnosi się to do kształtu doliny. Dnem wąwozu prowadzi kamienisty szlak turystyczny (zielony), po obu jego stronach roztaczają się malownicze skałki, na których znajduje się wyjątkowa roślinność. Płynie tamtędy potok Kamionka, który przyczynił się do erozji tego miejsca, tworzący liczne kaskady.